Je dobré pít zelený čaj při hubnutí?

Určitě už jste viděli spoustu reklam, které lákaly na zázračné pilulky a říkali, že přes noc zhubnete 20kg. To vám určitě říkat nebudeme. Dnes se podíváme na dalšího možného pomocníka při hubnutí. Ale jak jsme už řekli na začátku, tak jenom ten pomocník nestačí. Chce to pevnou vůli, správně sestavený jídelníček a nějaký ten pohyb. Pokud máte tyhle body zvládnuté, tak potom můžete pomýšlet nad tím, čím dalším si můžete pomoc při hubnutí. Nebudeme se bavit o žádných kouzlech ani zakázaných látkách, ba naopak tohle je povolené a velmi chutné. Řeč je o zeleném čaji a jeho blahodárných účincích na lidské tělo.

Kde se vzal zelený čaj?

Podle jedné pověsti byl zelený čaj objeven čínským císařem Šen-nungem. Pověst praví, že to byla úplná náhoda, že císař zavadil o misku s neznámými listy a ty mu spadly do kotle s horkou vodou. Bylo to někdy kolem roku 2737 př. Kr. a právě v tu chvíli císař zjistil, že má čaj povznášející účinky. 

V té době započala tradice pití čaje, která pokračuje dodnes a věříme, že ještě dlouho potrvá. Pro jeho (nejen) terapeutické účinky si jej oblíbili lékaři a léčitelé postupující podle tradičních asijských medicín a to zejména čínské, korejské a japonské.

Pití čaje se stalo tradicí v mnoha zemích a to nejenom ve zmíněné východní Asii, skoro v celém světě si zamilovali zelený čaj. Není se čemu divit, jeho účinky jsou neskutečné. Nejenom proto můžeme najít čajové plantáže na spoustě místech v koreji, Japonsku, Číně, na Srí-Lance, v Indii ale dokonce i v Austrálii, Jižní Americe, Africe a na středním východě. Velká Británie vlastnila spoustu kolonií světa a díky tomu si vozila čajové listy skoro až do hrnku, stejně tak se s nimi obchodovalo v Evropě. Největší památku zanechal ale právě ve Velké Británii.

Proč pít zelený čaj?

Pití zeleného čaje nám přináší velkou řadu výhod počínaje jeho skvělou chutí (na to ale pozor, některé čaje mohou mít velmi silnou, pro někoho až nepříjemnou chuť). Od zlepšení nálady díky vyplavení dobrých hormonů, přes zrychlení metabolismu a následné hubnutí až po prevence před civilizačními nemocemi. Můžeme jej tedy tímto zařadit mezi superpotravinu.

Tyto zázračné látky najdeme v zeleném čaji:

  • L-theanin – neesenciální aminokyselina s efektem na psychiku
  • EGCG – nejúčinnější čajový katechin, jedná se o hlavní účinnou látku s epigenetickým působením
  • Kofein – stimulační alkaloid známý hlavně díky kávě
  • GABA – kyselina gamma aminomáselná, která se přirozeně vyskytuje v lidském organismu jako tlumící neurohormon
  • Chlorofyl – zelené barvivo s antioxidačními účinky

Díky zelenému čaji zhubneme!

Na začátku jsme si řekli, že nám zelený čaj pomůže při hubnutí a na cestě za vysněnou postavou. Jak je to ale možné? Pomáhá s celkovou termoregulací organismu, tím zahřívá tělo a poté jsme schopni spalovat více tuků a čím více tuků spálíme, tak tím rychlejší budeme mít metabolismus. Je to takový začarovaný kolotoč, který se točí směrem k lepší postavě a zdravějšímu tělu. To zní báječně, ne? Pro tyto výhody je vhodné dát si zelený čaj například ráno pro nastartování organismu a také třeba před cvičením. 

Pokud byste jej nestihli vypít nebo by vám zelený čaj nechutnal, tak nezoufejte. O jeho účinky se nepřipravíte. Můžete si jej dát v tabletách a to v našem přípravku Fat Burner.

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptetak.cz