Co je kyselina hyaluronová?

Kyselina hyaluronová (KH) je látka, která se nachází v celém našem těle v tekutinách a tkáních. A k čemu lze kyselinu hyaluronovou použít? Nejvíce se jí koncentruje v kůži, očích a kloubech. Ve skutečnosti je kyselina hyaluronová skupina polysacharidů, které jsou technicky vzato jen skupinou molekul cukru. Jejich specifické složení je to, co funguje jako polštář a mazivo pro naši kůži a klouby.

Bohužel s přibývajícím věkem množství KH v našem těle klesá. Bylo také prokázáno, že faktory jako kouření či znečištěné ovzduší, proces úbytku urychlují. KH však můžeme dodávat lidkskému organismu i my sami. A proto ji lze nalézt v mnoha různých přípravcích péče o pleť, jako jsou KH séra, dermatology doporučované hydratační krémy a různé peelingy. 

Jaké jsou výhody kyseliny hyaluronové pro pleť?

Možná se ptáte, "je kyselina hyaluronová dobrá pro pleť" a "kdy bych měla používat kyselinu hyaluronovou?". KH je ideální látkou pro hydrataci pokožky, protože je přitahována molekulami vody v pokožce a váže se na ně. Proto zvyšuje obsah vody v pokožce a udržuje ji hydratovanou. Dokáže také ve vodě udržet až 1000násobek své molekulární hmotnosti. Níže je uveden seznam všech různých účinků kyseliny hyaluronové na pokožku. 

Co je kyselina hyaluronová?

Zlepšuje lipidovou bariéru

Naše pokožka je orgán, který musí bojovat s okolním prostředím. Setkává se se znečištěním, nečistotami, UV zářením a dalšími toxiny. Naše pokožka má tzv. lipidovou bariéru, která ji před těmito různými toxiny chrání. Opět se však může časem opotřebovat. KH s tím může pomoci, že posílí přirozenou lipidovou bariéru pokožky. 

Tón pleti

S přibývajícím věkem začíná naše pleť ochabovat a ztrácí pružnost. Stárnutí pleti je bohužel přirozený proces, který probíhá u každého z nás. Použití KH, které pomáhá doplnit vlhkost, však může vytvořit výraznější, pevnější a mladistvější vzhled

Co je kyselina hyaluronová?
Co je kyselina hyaluronová?

Redukuje jemné linky a vrásky

KH může snížit výskyt jemných linek a vrásek v pleti. Protože dokáže tyto trhliny vyplnit hydratací a tekutinou, vyrovnává strukturu pokožky a pomáhá tak, aby jemné linky a mimické vrásky byly méně viditelné. 

Stimuluje tvorbu kožních buněk

Protože KH opět chrání kožní bariéru a dodává pleti dodatečnou hydrataci, podporuje růst nových kožních buněk. Nové kožní buňky jsou vždy zdravější a jasnější a mohou pomoci s pletí.

Co je kyselina hyaluronová?

Zachovává pevnost kostí

Ačkoli jsou tyto studie teprve v počáteční fázi, začíná se ukazovat, že KH může pomoci zachovat pevnost kostí v těle. Ukazuje se, že zpomaluje rychlost úbytku kostní hmoty tím, že zvyšuje aktivitu osteoblastů. Osteoblasty jsou buňky v těle, které jsou zodpovědné za výstavbu nové kostní tkáně.

Sečteno a podtrženo, kyselina hyaluronová je neuvěřitelně prospěšná, pokud ji zařadíte do své rutiny péče o pleť a celkového zdraví. Pokud máte otázky ohledně toho, jaká forma a typ kyseliny hyaluronové vám konkrétně může nejlépe prospět, obraťte se na nás, rádi vám poradíme.

Co je kyselina hyaluronová?

Zvyšuje rychlost hojení ran

KH reguluje hladinu zánětu a dává tělu signál, aby do poraněných oblastí kůže vyslalo více krevních buněk. Více krvinek = kratší doba hojení.
Co je kyselina hyaluronová?

Zmírnění bolesti kloubů

KH doplňky stravy jsou obzvláště účinné při zmírňování bolesti kloubů. Přináší do kloubů více vlhkosti a udržuje prostor dobře promazaný.
Co je kyselina hyaluronová?

Zmírňuje suchost očí

Oční kapky s obsahem KH jsou díky svým zvlhčujícím vlastnostem velmi účinné při úlevě od suchých očí a podporují jejich hydrataci.

Kyselina hyaluronová je skvělý pomocník pro náš lidský organismus. Jak již víme, ovlivňuje mnoho pochodů a funkcí v našem těle a pomáhá nám s řadou obtíží, které se u nás s přibývajícím věkem objevují. Proto není rozhodně od věci doplňovat její zásoby a využívat blahodárných účinků, které nabízí. 

Vyzkoušejte naše hyaluronové sérum, které je vhodné pro každý typ pleti. Vaše pokožka vám bude vděčná.

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptetak.cz