6 výhod aloe vera pro lepší detoxikaci

Přínosy Aloe vera daleko přesahují své klasické užití proti spálení na slunci. Tento sukulent je sice malý, ale může mít velký vliv na naše zdraví. Efektivně pomáhá s trávením a vnitřním prostředím ve střevech. Pozitivně působí i na další řadu procesů v lidském těle. Společně se na ně podíváme. 

Co je Aloe vera?

Aloe vera, někdy označovaná jako "zázračná rostlina", je keř s krátkými stonky. Aloe je rod, který obsahuje více než 500 druhů kvetoucích sukulentních rostlin. Mnoho aloí se přirozeně vyskytuje například v severní Africe. Listy Aloe vera jsou sukulentní, vzpřímené a tvoří hustou růžici. Gel získávaný z listů rostliny se používá k mnoha účelům.

Aloe  je tradičně považována za léčivou rostlinu a hojně se využívá v léčitelství. Navíc ji dokáže i většina lidí vypěstovat u sebe doma a využívat její blahodárné vlastnosti. Pro ty, které zahradničení nijak moc neoslovuje, pro vás máme naše vlastní aloe vera z mexických plantáží, které je stejně účinné a efektivní, jako to, které byste si vypěstovali sami.

Rostlina je oslavována pro své protizánětlivé, zklidňující, antibakteriální, vlastnosti a pro to, že je plná vitamínů a antioxidantů. Mnohé z tradičních způsobů využití prospěšných účinků aloe vera jsou aktuální i dnes. 

1. Aloe vera prospívá trávení

Jedním z nejznámějších účinků aloe vera je její schopnost podporovat dobré trávení a funkci střev. Aloe prokazatelně pomáhá léčit zácpu a je to jeden z oblíbených triků na podporu lepšího vyprazdňování.

Léčivé a zklidňující vlastnosti aloe vera jsou prospěšné i při dalších zažívacích potížích, jako je pálení žáhy a podrážděná střeva. Aloe vera používáme v našem detoxikačním a zklidňujícím produktu LoveBody Aloe Vera ke snížení vnitřních zánětů a zklidnění střevní sliznice.

2. Aloe vera pomáhá detoxikaci

Již víme, že aloe vera pomáhá našemu zažívání a podporuje nezbytnou součást detoxikace organismu. Přidání aloe vera do vody nebo koktejlů během očisty je skvělý způsob, jak podpořit každodenní vyprazdňování a udržet odpadní látky a toxiny v pohybu z vašeho systému. Aloe vera je bohatá na vitamíny, minerály a antioxidanty - živiny, které potřebují vaše játra, ledviny a detoxikační orgány k optimálnímu fungování.

3. Aloe vera zbavuje stresu

Aloe vera nejenže uklidňuje trávicí trakt, ale pomáhá také uklidnit nervy. Podporuje vaše nadledvinky tím, že lépe reagují na stres a stresové situace. Aloe vera je adaptogen - rostlinná látka, která pomáhá tělu přizpůsobit se stresu. Adaptogeny, jako je aloe vera, pomáhají nadledvinám vyrovnat se s vnitřními i vnějšími stresory mírným a stabilním způsobem, nikoliv náhlým nárazem kortizolu, stresového hormonu. To pomáhá udržovat vaši náladu a hladinu energie v rovnováze a snižuje celkovou hladinu stresu.

4. Aloe vera bojuje s překyselením

Jedním ze základů zdravého stravování je doplňovat jídelníček především zásaditými potravinami. Udržování správné acido-alkalické rovnováhy prostřednictvím zdravé stravy a životního stylu může snížit záněty a posílit imunitní systém. Jednou z mnoha výhod aloe vera je její alkalizující povaha, která dále pomáhá udržovat rovnováhu v těle.

5. Aloe vera prospívá imunitnímu systému

Mezi prospěšné účinky aloe vera patří také posílení imunitního systému díky všem antioxidantům, aminokyselinám, vitamínům a minerálům obsaženým v gelu tohoto sukulentu. Aloe vera obsahuje polysacharidy posilující imunitu, které pomáhají imunitnímu systému správně plnit jeho úkoly.

Superantioxidanty, které se nacházejí v rostlinách, jako je aloe vera, známé také jako polyfenoly, zkoumají také vědci, aby blíže poznali jejich sílu v boji proti nemocem. Nové studie ukazují, že polyfenoly, jako jsou ty v aloe vera, mohou být velmi účinné v prevenci degenerativních onemocnění, jako je osteoporóza.

6. Aloe vera prospívá zdravému srdci

Aloe vera je skutečným kardiovaskulárním šampionem a prospívá srdci několika způsoby. Pomáhá snižovat hladinu cholesterolu, snižovat vysoký krevní tlak a může snižovat triglyceridy. Navíc polyfenolová síla aloe vera může hrát významnou roli v prevenci kardiovaskulárních onemocnění, takže aloe vera je velmi zdravou volbou pro srdce.

Jak využít výhod Aloe vera

Je snadné přidat aloe vera do svého každodenního jídelníčku a začít využívat všechny tyto výhody! Stačí například přidat LoveBody Aloe Vera do vody nebo smoothie, ale je tu i celá řada dalších metod přípravy a každý si jistě najde tu svou. Účinky pocítíte již po pár týdnech užívání. Váš organismus vám bude vděčný a navíc se budete cítit skvěle

Jestliže hledáte další produkty, které by vám mohli pomoci s vaším zdravým životním stylem, podívejte se k nám na eshop! Jsme tady pro vás a vaši psychickou i fyzickou pohodu.

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptetak.cz