3 zaručení pomocníci při hubnutí

Pomerančová kůra

Jak pomáhá při hubnutí?

Existuje více důvodů, proč byste neměli vyhazovat pomerančovou kůru. Má řadu zdravotních výhod. Prášek z pomerančové kůry se hojně používá při kosmetických procedurách a jako přísada do pleťových zábalů. Pomerančová kůra má určité vlastnosti, díky kterým je ideální pro hubnutí. Zde je několik výhod pomerančové kůry, díky kterým shodíte svá přebytečná kila.

3 zaručení pomocníci při hubnutí

Je plná vlákniny

Ovocné slupky jsou bohaté na vlákninu, což z nich dělá skvělý doplněk pro ty, kteří chtějí zhubnout. Vláknina je důležitá pro pocit sytosti a také pro dobrý trávicí systém.

Podporuje spalování tuků 

Pomerančové slupky jsou stejně jako dužina bohaté na vitamin C, který může podporovat spalování tuků. Výzkumy také zjistily, že výtažky z pomerančové kůry působí proti obezitě.

3 zaručení pomocníci při hubnutí
3 zaručení pomocníci při hubnutí

Bojuje proti zánětům a alergiím

Pomerančová kůra může potlačovat uvolňování histaminu, který způsobuje alergické reakce v těle. Má také protizánětlivé účinky, a to díky přítomnosti flavonoidních sloučenin.

Bojuje proti zácpě

Pomerančová kůra obsahuje nerozpustné polysacharidy, jako je pektin, které zabraňují zácpě a zlepšují zdraví trávicího systému. Bojují také proti překyselení a pálení žáhy. Zdravý trávicí systém je spojován s rychlejším a účinnějším hubnutím.

3 zaručení pomocníci při hubnutí
3 zaručení pomocníci při hubnutí

Reguluje hladinu cukru v krvi

Pomerančové slupky mohou pomoci zabránit náhlým výkyvům nebo poklesům hladiny cukru v krvi, což se připisuje přítomnosti pektinu.

Zázvor

Pomůže mi zázvor zhubnout?

Ano, je tomu skutečně tak. Odborníci uvádějí, že existují přesvědčivé důkazy, které podporují účinnost zázvoru při léčbě obezity. Zázvor ovlivňuje způsob, jakým vaše tělo spaluje tuky (termogeneze), tráví sacharidy a využívá inzulín. Vědci naznačují, že zázvor také brání tomu, kolik tuku vaše střeva vstřebávají, a kontroluje chuť k jídlu. Nejzajímavější je, že zázvor zřejmě pomáhá potlačit obezitu, pokud byla vyvolána stravou s vysokým obsahem tuků.

Zabraňuje pocitu hladu

Konzumace zázvoru podporuje pocit sytosti. Výzkumníci z Kolumbijské univerzity v New Yorku zjistili, že když muži s nadváhou konzumovali horký zázvorový nápoj, měli snížený pocit hladu, který jim vydržel dlouhé hodiny.

3 zaručení pomocníci při hubnutí
3 zaručení pomocníci při hubnutí

Zlepšuje regulaci hladiny cukru v krvi

Zázvor pomáhá tělu lépe reagovat na inzulín, čímž pomáhá zlepšit kontrolu hladiny cukru v krvi a snížit přírůstek hmotnosti.

Snižuje množství tuku, který se vstřebává ve střevech

Druhy konzumovaných potravin ovlivňují střevní mikrobiotu. Zázvor je jedním z nejčastěji používaných koření a zdá se, že má příznivý vliv na střevní mikroby.

3 zaručení pomocníci při hubnutí
3 zaručení pomocníci při hubnutí

Chrání střevní mikroflóru

Ve výzkumné studii z roku 2020, která byla publikována v časopise European Journal of Nutrition, vědci zjistili, že zázvor změnil střevní mikroflóru způsobem, který příznivě ovlivnil snížení obezity.  

Zvyšuje termogenezi 

Zázvor podporuje termogenezi uvnitř těla. S tím souvisí i snížení pocitu hladu, jelikož lidský organismus nemá takovou potřebu přijímat potraviny, ale spíše tekutiny. 

3 zaručení pomocníci při hubnutí

Zelený čaj

Chcete shodit pár kilo?

Bohužel neexistuje žádná zázračná pilulka, která by vám pomohla rychle zhubnout. Shazování tuku vyžaduje pečlivou kombinaci správné stravy, cvičení, omezení stresu a dostatku spánku. Ovšem zelený čaj má k této pilulce velmi blízko. Pomůže vám nastartovat metabolismus, regulovat hladinu cukru v krvi a odbourat břišní tuk.

3 zaručení pomocníci při hubnutí

Zmenšuje tukové buňky

Sloučeniny v zeleném čaji zvané katechiny pomáhají zmenšovat tukové buňky. Katechiny spouštějí uvolňování tuku z tukových buněk a pomáhají efektivně odstraňovat tuk z problémových partií. 

Odstraňuje břišní tuk

Nejsilnějším katechinem v zeleném čaji je EGCG, což je sloučenina, která je zodpovědná za většinu hubnoucích účinků zeleného čaje. Kromě toho, že EGCG zrychluje metabolismus a podporuje odbourávání tuků, může také blokovat tvorbu nových tukových buněk. 

3 zaručení pomocníci při hubnutí
3 zaručení pomocníci při hubnutí

Pomáhá regulovat hladinu cukru v krvi

Japonští a mexičtí vědci zjistili, že antioxidanty obsažené v zeleném čaji omezují celkové množství sacharidů, které tělo po jídle vstřebá, což v konečném důsledku zlepšuje metabolismus cukru.

Snižuje hladinu cholesterolu

Pokud máte vysokou hladinu cholesterolu, měli byste se zaměřit na pití zeleného čaje. Pravidelna konzumace zeleného čaje může snižovat jeho hladinu v těle a lépe ochraní vaše srdce od jeho negativních účinků.

3 zaručení pomocníci při hubnutí

Podívejte se i na naše další produkty, které se postarají o vaši skvělou fyzičku a podpoří vás na cestě za vysněnou postavou

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptetak.cz